дім радості

9 Травня – це не зовсім день перемоги, бо на війні немає переможців.

Уже два роки у Спільноті Святого Егідія ми називаємо цей день Днем солідарності з літніми, і святкуємо його дуже незвичайним чином – у будинку престарілих з нашими старими друзями. У цьому домі живе понад 200 людей. У лежачому корпусі особливо страшно – багато людей там не можуть згадати, коли востаннє були на вулиці. Усе їхнє життя – це очікування смерті, і цей будинок вони так і називають – дім смерті.

Але! варто комусь проявити до літніх людей хоч крихту уваги, турботи, любові –  і їхнє життя повністю змінюється. Дім смерті стає домом радості. Як сьогодні.

Беремо квіти, вафлі і сік, і невеличкими групами розходимося на різні поверхи. Заходимо в кімнати, вітаємо зі святом, знайомимося, спілкуємося, фотографуємось.

Іван Васильович

Цього чоловіка звати Іван Васильович, він не бачить. Ми вставили йому гвоздику в кишеню і переконали, що тепер він – найелегантніший чоловік будинку.

Лариса Сергіївна

А це – Лариса Сергіївна. Вона пережила блокаду Ленінграда. Про війну може розказувати дуже багато, але завжди – крізь сльози. Дуже життєрадісна. На компліменти, що гарно виглядає, жартує: “А чим мені ще тут займатися? Цілими днями зачіску укладаю”.

Надія Павлівна

Цю жінку звати Надія Павлівна, і вона дуже просила, щоб ми прийшли ще дослухати її історії. Вона живе на третьому поверсі лежачого корпусу – там надто рідко хтось буває.

легендарна Ольга Федорівна. “Так сталося, що мені мали робити операцію, і лікарі казали: “Які у Вас хороші доньки, як вони про Вас турбуються!” – і я сказала лікарям, що це не мої доньки, що ці люди мене “підібрали”. Лікарі відповіли, як добре було б, якби кожну самотню людину хтось так “підбирав”…

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to дім радості

  1. Пінгбек: літні канікули, канікули з літніми | Радість, радості, ж.р.

  2. Пінгбек: Танці і щастя, коли тобі 80 | Радість, радості, ж.р.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s