Африка!

Оскільки наприкінці липня я їду в Африку (я їду в Африку!!! Ура-ура. Досі не можу в це повірити!), то тут час від часу писатиму про цей дивовижний континент – від організаційних моментів (сподіваюся, скоро багатьом моїм друзям ця інформація пригодиться) до фільмів і книг тощо. Сьогодні – про найбільший стереотип про Африку, Мозамбік, малярію і походження назви групи ДДТ.

Одна дівчина дуже зраділа, коли я сказала про свою поїздку – бо, як вона висловилась, Африка – прекрасна країна:). Це, як на мене, перший і найбільший стереотип про Африку: ми часто думаємо, що цей великий континент є однорідним, одинаковим, що усі 50+ країн схожі одна на одну наче дві краплі води. Часто люди навіть не питаючи, в яку країну я їду, починають розповідати про голод і війну. Багатьом здається, що, якщо Африка, значить, ми будемо жити в хижині, харчуватися виключно бананами і з ранку до ночі танцювати ритуальні танці.

Африка, Мозамбік

Я їду у Мозамбік, це південний схід Африки, узбережжя Індійського океану. Це колишня португальська колонія, тому треба нарешті почати вчити португальську. Столиця – Мапуту (англійською і португальською – Мапуто), і саме в це місто я їду. Мозамбік – це як африканське серце нашої Спільноти Sant’Egidio, чому – розповім пізніше, але, якщо коротко, там завдяки дипломатичній роботі Спільноти був підписаний мирний договір після більш ніж 20-літньої громадянської війни. Договір підписували у Римі, в залі церкви Святого Егідія (назва спільноти – від назви цієї маленької церкви). Мир підтримується досі, і завдяки цьому Мозамбік – у списку африканських країн, що найбільш швидко розвиваються. А ще Спільнота створила там  величезний центр лікування СНІДу і малярії, де все  безкоштовне і дуже-дуже дієве. Але це теж окрема не менш цікава напівдетективна історія.

Мозамбік

 

Сьогодні ми зробили перше щеплення – від жовтої гарячки (лихорадки). Ще треба здати кров на виявлення вірусу гепатиту А і купити таблетки для профілактики малярії. Усі довідки потрібні не для візи (тобто їх не треба нести в консульство), а для перетину кордону.

Щеплення від жовтої гарячки ми робили у Олександрівській (Жовтневій, Октябрьской) лікарні (4 корпус, 1 поверх, 10 кабінет), там воно наче найдешевше в Києві – 202 гривні. Це укол під лопатку, неболючий. Перед щепленням варто поїсти. Ампула розрахована на двох людей, а при собі треба мати і внутрішній, і закордонний паспорти. Після щеплення цілий день почувалася не надто приємно.

Щодо таблеток від малярії, то їх треба приймати раз у тиждень, починати за тиждень-два до поїздки і продовжувати ще два-чотири тижні після повернення. Лікарка розказала, що від цих таблеток можуть бути запаморочення, головний біль, нудота і навіть температура до 39. При цьому намагатися якось протидіяти цьому всьому (окрім високої температури) іншими ліками – не можна.  Але це все здається не страшним, якщо врахувати деякі факти про малярію (дані з Вікі):

В районах, де є небезпека зараження малярією, проживає 40% населення планети. Щороку від малярії помирає від 1,5 до 3 мільйонів людей. Витрати на дослідження малярії у світі складають 58 мільйонів доларів США, або близько 0,02% всіх витрат на дослідження з медицини. На одну смерть від малярії припадає 65 доларів на лікування та дослідження (у світі). Для порівняння, на одну смерть від СНІДу припадає 3400 доларів. Припускаю, це тому, що 90% зараження малярією – в Африці, а кому зараз цікаво лікувати Африку? 😦

Один з засобів боротьби з  малярією – ДДТ, це препарат для захисту рослин від шкідливих комах, у нашому випадку – комарів. Його ще називають дуст. Хоча його використовували в основному якраз проти сільськогосподарських шкідників, і так багато й часто, що комарі еволюціонували, і стали стійкими до цього ДДТ. У 1970-их ДДТ заборонили у багатьох країнах. Але головне і найцікавіше в цій історії те, що наша з вами улюблена група ДДТ названа якраз на честь цього ДихлорДифенілТрихлорметилметану. Дуже символічно.

Advertisements
Опубліковано у Африка | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

4 Responses to Африка!

 1. gorysko коментує:

  ДДТ – розшифровується . як “Дом Детского Творчерства” , це був перший пристанок групи Шевчука

  • makarolia коментує:

   є різні варіанти розшифровок: «Добрый День, Товарищи!», «Дураки из Дома техники» і також «Дом Детского Творчества», але перше таки ДихлорДифенилТрихлорэтан, в народі ще «Для Домашней Твари»

   • gorysko коментує:

    ну в інтервю Шевчук саме про будинок дитячої творчості сазав

 2. Пінгбек: як лікувати СНІД в Африці, а головне – чому? | Радість, радості, ж.р.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s