Yellowstone NP: місце, у яке неможливо повірити

Повернувшись з Єллоустоунського парку, показую друзям фотографії, і не можу повірити у те, що я справді там була. Ці пейзажі здаються мені надто дивовижними, надто неймовірними – таке можна побачити на обкладинці журналу, але ж не у своєму житті.

Хоч у парку завжди багато туристів, а готель треба замовляти за півроку, серед українців у Штатах це місце не надто популярне. І дуже дарма, бо воно направду прекрасне. Це така зовсім інша планета.

Yellowstona National Park

Дивитися ще і ще, просто сидіти й дивитися. Кожного дня, приїжджаючи з готелю в парк, мені хотілося знову і знову дивитися на ці неймовірні озера.

Yellowstona National Park Hot Springs

Це перший у світі національний парк, його заснували майже 140 років тому. Площа парку вражає – 898,3 тис. гектарів! Тому подорожувати тут без машини не надто зручно. 11 тисяч років тому тут почали жити люди, і я їм трохи заздрю

Yellowstona National Park Hot Springs

Парк розташований на території трьох штатів: Вайомінг (96%), Монтана (3%), Айдахо (1%). Ми їхали сюди з Чикаго: Вісконсин, Міннесота, Північна Дакота, Монтана. Наїздили 5800 км.
Більша частина парку розташована на кальдері, це така впадина, що утворюється, коли провалюється вершина вулкану. Розмір кальдери – 55 км на 72 км.
Ви, мабуть, чули, що всі бояться, щоб у цьому парку часом не сталося землетрусу, який би розтрощив усю Америку. Вікіпедія пояснить причини цього страху значно краще, ніж я:
Єллоустоун знаходиться на краю рівнини річки Снейк, гігантської арки, вирізаної в горах, яка простежує шлях Північно-Американської тектонічної плити через центр активності земної мантії за останні 17 мільйонів років. Єллоустонська кальдера — найбільша вулканічна система Північної Америки.
Кожного року у парку Єллоустоун відбуваються тисячі дрібних землетрусів. Майже всі вони непомітні для людини. У 1985 році було близько 3 тис. невеликих землетрусів, скоріш за все, це пов’язано з опусканням кальдери. У 2007 році було 16 землетрусів магнітудою до 2,7.

Втім, експерти кажуть, все буде добре.

Yellowstona National Park Hot Springs

Три тисячі гейзерів на території одного парку – просто уявіть собі! Гейзерні поля є ще на Камчатці, в Ісландії, Чилі і Новій Зеландії.

В Єллоустоуні є найбільший діючий гейзер у світі, але є і зовсім маленькі гейзерчики:

маленький гейзер

Найвідомішого звати Old Faithful Geyser (Старий служака), і популярність він здобув завдяки своїй передбачуваній постійності (ось ключ до успіху!). Виверження відбуваються зажди з певним інтервалом (зазвичай 91 хв), і ви завжди знаєте, коли треба підійти подивитися на ці струмені гарячої води, що здіймаються на 40 метрів угору. Навіть спеціальний годинник є.
Туристи цей гейзер люблять і чекають з нетерпінням, особливо, щоб фотку хорошу зробити

люди чекають на виверження гейзера
А ось і він, малюк:

Old Faithful Geyser

Ще тут є майже десять тисяч геотермальних джерел.
Мамонтові гарячі джерела утворилися тисячі років тому. Це такий великий комплекс джерел.

Yellowstona National Park Hot Springs

У ці джерела, до речі, категорично заборонено сунути руки чи інші частини тіла.

Палітра, Yellowstone national park

Ця територія називається Палітра. Бачите, тут кожне озеро – іншого кольору. Це пов’язано з бактеріями і все таке.

Таки схоже на фарбу, яку випадково розлив необачний художник, правда? А нижче – грязьовий вулкан. Як пояснює Вікі, це  геологічні утворення над тріщинами в осадових відкладах, що вміщають поклади газу з високим тиском. І такі ще в Криму є, треба цього літа пошукати.

Yellowstona National Park Hot Springs

Єллоустоунський каньйон:

Єллоустоунський каньйон
Тут є Нижній водоспад на річці Єллоустоун, висота 94 метри. Дух перехоплює.

Ще у парку дуже багато звірів, наприклад, бізонів. Бізони можуть захотіти перейти дорогу прямо перед вашою машиною, і тоді вам доведеться чекати, наче це їде сам Янукович. Деякі браві молодці часом хочуть продемонструвати свою браву молодечість, і підходять до бізонів близько-близько, навіть говорять їм щось брутальне. Щастя, якщо цей бізон достатньо флегматичний. Взагалі, якщо бачите бізона на території, що для бізона не призначена, треба хуткіч викликати уокера техаського рейнджера, який професійно і дипломатично з бізоном домовиться.

бізони в Єллоустоунському парку

Ми дуже сподівалися побачити ведмедя, і таки зустріли його у справді неочікуваному місці:

Словом, така краса неземна чи, може, дуже навіть земна. Коли дивишся на це цілий день, то трохи звикаєш до такої дивовижі навколо, але потім настає вечір, їдеш у готель, ночуєш, а коли повертаєшся у парк вранці – знову не можеш повірити своїм очам. Світ прекрасний.

Advertisements
Опубліковано у мандри, фотопідбірки, Uncategorized | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s