як лікувати СНІД в Африці, а головне – чому?

Залишилось лише три тижні до моєї поїздки в Африку. Уже повернулися з Москви наші паспорти з мозамбікськими візами, залишилося подати документи у посольство ПАР – потрібна транзитна віза. Її можна зробити і на кордоні, але ми вирішили не ризикувати.

Вчора отримала прекрасний подарунок – книжки про DREAM, програму Спільноти святого Егідія з лікування СНІДу в Африці. Недавно її визнали найкращою у своїй галузі. Отже, дещо з цих книг – що таке DREAM і як вона стала реальністю.

І головне питання: чому ми готові боротися за одного хворого в Європі, але нам часто абсолютно байдуже до мільйонів хворих в Африці?!

DREAM: treating AIDS in Africa

Колись ми з друзями з київської Спільноти організували африканську вечірку, там гроші за вхід йшли на лікування СНІДу в Африці. Перед тим була циганська вечірка, і навіть на неї люди реагували краще. Це нас дуже здивувало. Навіщо пересилати гроші в Африку, в нас що, своїх хворих нема? – це було питання №1. Певно, кожен, хто його озвучував, відчував себе дуже оригінальним, і таких оригіналів було дуже багато. Можливо, мільйони в Європі.

Так, лікувати хворих українців треба, ніхто цього не заперечує. На щастя, у Європі зараз є ліки, що дозволяють зробити СНІД хронічною хворобою. Люди можуть жити довго і щасливо. Зараз СНІД – це в першу чергу африканська проблема, це проблема Африки, південніше Сахари.

Просто порівняйте цифри: кількість людей, що померли від ВІЛ/СНІДу у 2000 році.кількість людей, що померли від ВІЛ/СНІДУ у світі, 2000 рік

DREAM розшифровується як Drug Resource Enhancement against AIDS and Malnutrition, але для людей, що беруть участь у цій програмі, для волонтерів – означає в першу чергу “мрія”. DREAM – це комплексне лікування: Спільнота будує лікувальні центри, лабораторії, там також є їдальні, щоб хворі могли нормально харчуватися, хворим дають фільтри для води, навчають їх правилам гігієни, видають москітні сітки тощо. І на вході в цей центр висить табличка: “Тут все безкоштовно”.

Програма почала діяти у 2000 році. Ідея DREAM в тому, що не повинно існувати подвійних стандартів, одних – для Європи, інших – для Африки, одних – для багатих, інших – для бідних. Африку треба лікувати за високими європейськими стандартами. Спільноті тоді казали всі можливі організації і люди, що Африка надто бідна, що африканці не хочуть перевірятися, що все неможливо, що вони не вміють приймати ліки, що ліки надто дорогі. Як висновок: сьогодні в Африці діє 29 центрів DREAM у 10 країнах, 12 молекулярних лабораторій. 500 тисяч людей різним чином скористалися послугами центрів. Наголошую, у цих центрах усе безкоштовно, там працюють волонтери, як африканці, так і європейці. Звідки Спільнота бере гроші? Шукає всіма можливими способами, стукає в кожні двері, не відмовляється від найменшої можливості. І кожен ділиться тим, що має.

Дуже важливий момент у DREAM – лікування матерів, вагітних жінок – адже, ви знаєте, СНІД передається через материнське молоко. Існує доволі просте лікування, після якого дитина народжується здоровою. 98% дітей, матері яких проходять лікування у DREAM, народилися здоровими. Це 4.2 тисячі дітей! Адже, якщо лікувати лише дітей, зовсім скоро вони стануть сиротами і, скоріш за все, опиняться на вулиці.

Якось я чула виступ однієї жінки, вона мене дуже вразила. Вона дізналася, що захворіла на СНІД, і вже змирилася зі смертю, почувала себе надзвичайно погано. Потім дізналася про DREAM, пройшла курс лікування, оклигала. І – що мене найбільше вразило – потім, коли вона йшла на ринок, до неї підходили люди, щоб доторкнутися до її одягу. Вони думала, що це привид, бо були впевнені, що вона давно померла…

Зараз ця жінка переконує африканців пройти тест на ВІЛ. Справа в тому, що багато людей просто не хочуть перевірятися: який сенс дізнатися, що ти хворий, якщо все одно не зможеш вилікуватися? І от вона розповідає їм, що лікування – можливе. Для неї, як і для тисяч інших людей це лікування означало воскресіння.

І скажіть лише хтось, що сьогодні чудес не буває. 

Ви ж знаєте, багатий – той, хто дає. Мені здається, для України з її першістю у Європі з ВІЛ-інфікованості це – великий шанс. Почати допомагати хворим у Африці – так ми перестанемо відчувати себе найбільшими жертвами у світі, так побачимо, наскільки ми багаті. Це великий шанс в першу чергу для хворих, бо це зробить їхнє життя радісним, щасливим, надасть йому справжнього сенсу. Як це сталося з цією жінкою, яка, отримавши лікування, допомагає лікуватися іншим.

Дві останні фотографії – з прекрасної Facebook-сторінки Fotografi per Cuore, дуже-дуже рекомендую. Їм, до речі, кожен може відправити свої фотки – просто запостити на стіну. Якщо фотка хороша, її візьмуть у фотопідбірку за місяць

Advertisements
Опубліковано у Африка | Теґи: , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

4 Responses to як лікувати СНІД в Африці, а головне – чому?

  1. Пінгбек: Перші дні у Мозамбіку: про дітей, у яких є майбутнє | Радість, радості, ж.р.

  2. Пінгбек: Касільда і її свято | Радість, радості, ж.р.

  3. Пінгбек: Враження з Мозамбіку: діти « Історії про Мозамбік

  4. Пінгбек: арт-зустріч про Африку | Радість, радості, ж.р.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s