ба

Це – моя бабця. Її звати Марія Михайлівна, вже 16 років вона живе сама. Живе у селі в Надвірнянському районі (ІФ область), приїжджає у Франківськ лише в екстрених випадках – каже, у місті не має чим дихати. Щодня лягає близько півночі, прокидається о 5. Їй 77.

Їй притаманна така рідкісна сьогодні проста мудрість.

Я знаю небагато людей, які б настільки сильно вірили у силу своєї молитви. Вона молиться вранці, молиться вдень, випасаючи корову, молиться ввечері – часом настільки стомлена, що так і засинає на колінах перед ліжком…

А ще вона наскрізь бачить людей. Як знати, чи хороший хлопець? – питаю. – По очах треба дивитись, – каже вона і, здається, навіть не уявляє, що хтось (як, наприклад, я) не вміє пізнати людину лише подивившись їй в очі.


Ще одне, що мене дуже вражає, це те, що вона вміє не скаржитись. Я так здогадуюсь, багато моїх однолітків не уявляють, що таке село, дрова, корови, город. Це тяжка безкінечна фізична праця з ранку до ночі. Моя бабця не скаржиться. Лише каже: “Аби Господь Бог допоміг…”

Ще вона дуже нас любить. Я теж її сильно люблю. Коли говорять про ангелів-охоронців, я точно знаю, хто є таким ангелом для нашої родини.

Advertisements
Опубліковано у невидимі люди | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

5 Responses to ба

 1. j коментує:

  привіт Оля.
  суперова стаття про людину, яка є прикладом для молодих.
  але твій патетичний стиль відлякує.

  з критикою, кум.

 2. Вовчик wolfcat коментує:

  ооо, дякую! приємно таке читати. Прям одразу почав скучати.

 3. Olha Kupriyan коментує:

  а я не помітила тут патетики 🙂 я теж так пишу про тих, кого люблю. і про янголів-охоронців, наприклад. гарно 🙂

 4. свиноматка коментує:

  А як же негативні сторони, які ні в якому разі не треба брати за приклад? Якщо покинути ідеалізм і підійти критично. Безкінечна важка фізична праця є свідченням, що людина …..
  Який вклад в розвиток суспільства, культури…..?
  Який слід окрім стандартного набору(хороше виховання дітей, нікому зла не.., терпіла…) залишила по собі? Скі поколінь пам’ятатимуть її ще і за що?
  Коротше, даруй за жорсткість ….але це мабуть все мої проблеми. Просто люблю розглядати усе у всьому спектрі переживань, особливо цілісності, а тому трагічності.

  • makarolia коментує:

   мені здається, людина має цінність незалежно від того, що залишає після себе. це перше. а друге – цінне не лише матеріальне, не лише вклад у літературу чи красивий будинок. часто найцінніше – те, чого ми не бачимо і про що, може, і не здогадуємося. ну, а потім, добре виховані діти – це не так вже і мало. ці діти можуть зробити те, що для неї через тисячу обставин було неможливим.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s