Танці і щастя, коли тобі 80

 У вісімдесят років я буду ходити на танці, лазити по горах і подорожувати Латинською Америкою – так я собі колись уявляла свою  старість. На мить не думала, що може бути інакше. Познайомившись з багатьма літніми людьми, які живуть у будинках престарілих чи на вулиці, почувши їхні історії, які дбайливо береже Спільнота як щось справді дуже цінне, я трохи сумніваюся у своїх планах. Сумніваюся, що мені вистачатиме сил ходити на танці, але ще більше – що танці – це те, що робить старість щасливою.

Коли люди виголошують тости, вітають з якимсь святом, то завжди в першу чергу бажають здоров’я. Кажуть, здоров’я найважливіше, маєш здоров’я – маєш щастя. На практиці це не зовсім справджується, бо безліч здорових людей – нещасні і незадоволені своїм життям. Виходить, яким би важливим не було здоров’я, це, як і танці, не те, що робить старість щасливою.

Людина хвора, немічна й слабка відчуває радість, коли відчуває любов. Коли вона не самотня, коли має близьких і дорогих людей поруч, коли почуває себе комусь потрібною, коли любить, коли люблять її. Багато людей у будинках престарілих, які вже не можуть ходити, проводять увесь день лежачи в ліжку, здавалося б, можуть хотіти лише пошвидше померти, – але, уявляєте, коли у них з’являється друг, вони знаходять сенс і радість для свого життя.

Філарет, Митрополит Мінський  так гарно сказав про дружбу, не можу знайти цитату, але за змістом так: дружба назавжди – це ж тавтологія, бо якщо дружба, якщо справжня – то тільки назавжди. І тому, якщо ми хочемо бути щасливими на старості, логічно, що маємо будувати міцну дружбу, дружбу назавжди вже зараз.  Останнім часом помічаю, що багато моїх друзів, закінчуючи університет, знайшовши роботу й кохання, наче втрачають потребу у друзях. Це ніби така аксіома: якщо ти дорослий, маєш мати роботу і сім’ю, і більше нічого. Ні в якому разі не заперечую цінності сім’ї і роботи! Але навіть зразковим сім’янинам і успішним бізнесменам потрібні справжні друзі, інакше часто вони стають такими нудними й унилими.

Потім, коли нам буде за вісімдесят, буде з ким піти на танці:)

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s