Касільда і її свято

Сьогодні нам пощастило бути на дуже незвичайному святі – святі на честь Касільди, яка отримала університетський диплом філософа. Грандіозна подія! З кількох причин.

“Дякую Sant’Egidio, – сказала Касільда у своїй промові на святі, – бо якби не Sant’Egidio, не було б випускниці”. Під цим словами вона мала на увазі не лише те, що без допомоги друзів з Рима не наважилася б поступати й просто не змогла б – надто дорого. Вона мала на увазі ще й те, що без Sant’Egidio її просто не було б у живих – свого часу Касільда лікувалася у програмі DREAM, це лікування врятувало її життя. Абсолютно без перебільшень. Тоді Касільда стала так званою активісткою, активісти – це люди, які лікуються у програмі, але які також працюють для програми. Коли ми їхали в Мозамбік, то уявляли собі, що зустрінемо багатьох європейців, які всі разом працюють для африканців – така стандартна картинка. На щастя, ми дуже помилилися, бо в DREAM працюють якраз африканці, активісти. Хтось працює лікарем, хтось поваром, хтось вчителем – але вони все роблять самі, і вони великі-великі молодці.

Касільда належить до того покоління, середню освіту якого перервала громадянська війна. Кілька років тому вона вирішала вчитися – спершу пішла у звичайну школу закінчити кілька класів там. Уявіть собі, який це подвиг для дорослої жінки (зараз їй 35)! І от сьогодні ми святкуємо її диплом з філолосії. Своє дослідження Касільда присвятила питанню гідності людини у філософії Канта. Вона перша з активісток, хто закінчив університет. Її приклад надихнув багатьох, і це дуже важливо.

Маю уточнити, що вчитися в університеті в Африці – це не щось само собою зрозуміле. Університети приватні, дуже дорогі і туди майже нереально поступити, вчаться там лише багаті. “Навчання було для мене великим викликом, але мені допомагало так багато людей, це наш спільний диплом!” – каже Касільда. Сьогодні на святі була її мама, настільки щаслива й зворушена – вона навіть не мріяла, що хтось з її дітей буде вчитися в університеті.

Касільді дарували подарунки й співали пісні, всі багато танцювали й веселилися – справді грандіозне й унікальне свято!

Advertisements
Опубліковано у Африка | Теґи: , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

7 Responses to Касільда і її свято

 1. Alina коментує:

  отак, молодці чуваки) ми не те що цураємося хворих і звинувачуємо їх у тому, що вони хворі, ми навіть іноді нарікаємо на наші “нещасні” студентські долі… треба зробити масову профілактику на теренах Африки для всіх наших скигликів, щоб трошки навчились цінувати, те що в нас є =)))
  p.s. Олю, спасибі за інфу! класно робиш, що з нами ділишся, нам всім дуже цікаво! і корисно))) тримайся там, і Люсі привіт;) цілую;)

 2. Julia коментує:

  Оля, я очень рада за тебя. что тебе все таки удалось доехать до Африки. Надеюсь, что никто не пострадает от вашего пребывания там. Так же спасибо за эти фото и слова. Если чесно, я вам завидую.А еще я за вами скучаю, думаю вы тоже за нами скучаете. Ведь правда насколько ценна дружба, когда ты далеко?
  Африка поражает, не пропускайте ничего и пострайтесь ничего не растерять чтобы расказать нам. Обнимаю вас и наших общих Друзей. Юля

 3. Пінгбек: арт-зустріч про Африку | Радість, радості, ж.р.

 4. Тимур коментує:

  Даа, філософ, звісно, най-най-найпотрібніша в Мозамбіку професія))))) я на наших філософів дивлюся із диким скептицизмом…

  • makarolya коментує:

   ну да) Касільда працює в центрі для дітей і не планує цього покидати, а філософія – це щоб мати ширший погляд на світ.. )

   • Тимур коментує:

    Ну так чого тоді не піти на соціального працівника, психолога, педагога, медсусру/лікаря, зрештою? А центр вона не покине точно – з тако-то освітою…))))))

  • makarolya коментує:

   ну я можу лише здогадуватися, справжніх мотивів я не знаю. Взагалі будь-яка вища освіта в Мозамбіку – це вже суперкруто і тому Касільда, якби раптом захотіла, легко знайшла б роботу, хоч і не за спеціальністю. Але в цьому випадку це другорядне. Не бачу нічого поганого в тому, щоб вивчати те, що тобі подобається, що тебе цікавить.
   А взагалі без філософів світ був би зовсім іншим:)

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s