B’язниця

Ми були у Мапуто у тюрмі строгого режиму. Тут 800 в’язнів. Іссуф, з яким ми приїхали туди, теж свого часу був одним з них.

Дружина Іссуфа померла від СНІДу. Її батько звинуватив Іссуфа, що це він її вбив. Іссуфа забрали у в’язницю, він провів там 14 місяців. У в’язниці він познайомився зі священиком, який допоміг йому вийти на свободу. Іссуф дізнався, що у нього теж СНІД. Почав лікування у програмі DREAM, познайомився зі Спільнотою Sant’Egidio. Тепер він приїжджає раз у тиждень у цю в’язницю, щоб провести молитву для в’язнів. Важко усвідомити, що означає повертатися у таке місце… “Євангеліє потрібне тим, хто вчинив вбивство, щоб змінити їхні серця. Але Євангеліє потрібне також і тим, хто невинний, бо у них багато ненависті до людей, через яких вони опинилися за гратами. Хочеться, як тільки вийдеш на волю, помститися”. Молитва змінює в’язнів і змінює атмосферу самого місця.

Заходячи у церкву, в’язні вітаються з нами, тиснуть руки. Один з них каже: “Я дуже щасливий, що ви до нас приходите. Так ми відчуваємо себе людьми. Відчуваємо, що можемо бути потрібними суспільству”.

Також у ці дні ми познайомилися з Олівією. У неї теж СНІД – коли почала лікування, важила 21 кг. Каже, діагноз прозвучав для неї як вирок – вона просто не вірила, що лікування можливе. У лікарні їй казали: “Випийте ось таблеточку і приходьте, коли вам стане погано”. Про DREAM їй розказав її друг, який згодом став її чоловіком. Про свою хворобу Олівія наважилася сказати мамі аж через 10 років – настільки сильна в Африці дискримінація ВІЛ-позитивних і хворих на СНІД! У них з чоловіком народилася дівчинка – завдяки лікуванню в DREAM вона здорова. Чоловіка Олівії звати Іссуф.

Advertisements
Опубліковано у Африка, невидимі люди | Теґи: , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

One Response to B’язниця

  1. свиноматка коментує:

    а якщо я б відсидів будучи невинним – ніякі молитви не забрали б бажання помститися. Помста якраз і плекає інститут балансу справедливості. Якщо б невинні не мстили за пригнічення – нахабні усе б нахабнішали і сусппільство б стало схоже на дуже страшну відеогру.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s