Що таке щастя, що таке молодість

“Що таке молодість? Молодість – це не тільки період людського життя, котрий відповідає певній кількості років, але це і час, даний кожній людині Провидінням як час відповідальності. Вона шукає відповіді на головні питання, як юнак з Євангелія; шукає не тільки сенс життя, але і конкретний план, відповідно до якого вона може його будувати. Саме це – найголовніша властивість молодості”.

olena

Це Іоан Павло ІІ так говорив. І далі: “…головна проблема молодості глибоко особистісна. У житті юність – це час, коли ми пізнаємо себе. Крім того, це час причетності. Молоді люди – і юнаки, й дівчата – знають, що мають жити для інших і з іншими, знають, що життя їхнє має сенс у тій мірі, у якій воно стає безкорисливим дарунком для інших. З цього народжуються усі покликання – у тому числі й до життя в шлюбі й у родині. Шлюб – теж покликання, дарунок Божий…

…Адже любов прекрасна. Молоді, по суті, завжди шукають у ній краси, хочуть, щоб їхня любов була прекрасною. Якщо вони й потурають своїм слабостям, якщо йдуть за тим, що можна назвати “спокусою сучасного світу” (а її, без сумніву, надмір), то в глибині серця вони, як і раніше, хочуть прекрасної і чистої любові. Це стосується і юнаків, і дівчат. Зрештою, вони зрозуміють, що таку любов ніхто їм не може дати – тільки Господь Бог. І тому вони готові йти за Христом, незважаючи на жертви, з цим пов’язані”.

IMG_6496Ян Твардовський писав про щастя: “Шукаючи щастя, шукаємо того, що вислизає, – як любов. Думаю, що, шукаючи справжнього щастя, підсвідомо шукаю Бога. Шукають його навіть ті, що в Нього не вірять. І нервують, якщо хтось запідозрить їх у вірі”.

І ще підказує: “Щастя треба шукати у самих собі, не думати про щастя тільки для себе, бачити його у переборенні егоїзму, в чуйності розуміння іншої людини, у праці для інших,  у жертвуванні собою для когось”.

До чого це є? Скоро Різдво, і вже почався різдвяний піст. Піст – це завжди шлях до щастя, це радісний шлях. Думаю, Папа і Твардовський якраз говорять про цей шлях – про пошук Бога і життя для іншого. І важливо тільки не відкладати це, як завжди, на завтра.

IMG_7606

Advertisements
Опубліковано у записник | Теґи: , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s