Про смертну кару

Під враженням від цього фільму ось уже четвертий день. Пам’ятаєте  “білоруських терористів”?  Двоє хлопців без вищої освіти, які начебто самотужки зробили гіперскладну бомбу. Про те, що ця справа повністю сфабрикована, свідчить безліч доказів – їх легко можна знайти в неті, у публікаціях тих часів. А цей фільм польських журналістів – три дні з мамою одного з засуджених. Вони тоді ще написали Лукашенкові прохання про помилування і чекали його відповіді, надіялися, трималися. У ці три дні перед камерою їм зателефонували – повідомити, що Лукашенко відмовив. Словом, подивіться.

Фільм закінчується проханням матері про мораторій на смертну кару. Ця проста жінка не хоче, щоб історія повторювалася з іншими людьми.

898BB781-90AD-43F6-8B2A-36FF32B46588_w640_r1_s

Згадую нашу подругу Тамару Чикунову, росіянку з Узбекистану. Її сина одного дня викликали в міліцію, оголосили вбивцею і зовсім скоро – розстріляли. Колись я писала про її історію – можете глянути. Тамара присвятила своє життя боротьбі проти смертної кари.

3145224910

Часто люди виступають за смертну кару, бо думають, що це понизить рівень злочинності. Але безліч досліджень показали, що це не так. Злочинець не думає про покарання.

Часом люди говорять про певні випадки – треба вбити того, хто був особливо жорстоким. Думаю, навіть для найжорстокіших довічне ув’язнення – це достатньо сильне покарання. Померти – невже це не значно легше? Стільки суїцидів у тюрмах – невже це не свідчення того, що померти легше?

А ще говорять про економічну вигоду. Чому, мовляв, ми маємо годувати злочинців? Взагалі-то вони мають годувати себе самі – працювати. І знову ж, за дослідженнями, вбити коштує для держави дорожче, аніж довічне.

Ну, а що казати про можливість помилки? Дивишся цей фільм – і аргументи не потрібні, все відчуваєш, розумієш. Сина Тамари Чикунової через кілька років визнали невинними, навіть запропонували Тамарі грошову компенсацію, наче це може повернути їй дитину.

Є ще безліч аргументів проти смертної кари. От тільки, коли думаю про Любов Ковальову, маму цього розстріляного білоруського хлопця, аргументи здаються непотрібними.

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

3 Responses to Про смертну кару

  1. Діма Лютий коментує:

    Абсолютно погоджуюсь.
    Сам маю такі ж погляди і думки.
    І щодо профілактики злочинів, і щодо економічної доцільності

  2. zarazko коментує:

    Насправді таке конфліктне питання… Різні ситуації, різні люди, різні злочини. Але разом із тим людське життя повинно лишатись найвищою цінністю. З приводу економічної вигоди – наскільки я знаю, засуджені, що відбувають покарання у колоніях, працюють, і тому не можна закидати їм те, що держава їх утримує. І невідомо, що є більшою карою – смертна кара чи життя у камері до кінця днів своїх один на один із своїм вчинком.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s