Чому ви боїтеся мігрантів?

Чому всі так бояться мігрантів?

Ось тут гарно написано, що мігранти не несуть ніякої загрози – ні економічної, ні тим паче культурної, не хочу повторювати аргументи – також тому, що для більшості страх мігрантів – нераціональний, його жодна статистика, жодні цифри не заспокоять.

Я лише хочу описати два досвіди звідси, з Риму.

1. Початкова школа у Римі, колись – звичайнісінька. В якийсь момент, коли в цю школу почало ходити все більше і більше дітей мігрантів, італійці взялися переводити своїх дітей в інші школи. Сьогодні в цій школі італійських дітей дуже, дуже мало – майже немає. Чесно кажучи, це аж смішно – чого злякалися ці батьки? Цих милих і симпатичних дітей з Африки? Що, що в них такого страшного?! 🙂 

По понеділках я приходжу туди разом з друзями-студентами з Sant’Egidio. Ми робимо Школу Миру для дітей – вчимося з ними, співаємо, граємося – і таким чином розказуємо про різні важливі речі, про солідарність, про Африку, про повагу до літніх і бездомних, про мир і дружбу (школа миру є і в Києві і, якщо хтось хоче, може приєднуватися). 

І знаєте, ці діти – прекрасні, як і всі діти. З Бангладеш і з Єгипту, з України і з Албанії, з Сирії… Вони талановиті і непосидючі, веселі і розумні… Дуже хороші. А головне – вони взагалі не страшні 🙂  Я думаю,  італійські батьки, які забрали своїх дітей з тієї школи, зробили їм ведмежу послугу – бо, налякані невідомо чим, вони позбавили своїх дітей можливості мати друзів зі всього світу і таким чином теж бути людьми світу.

2. Давно, коли мігранти лише почали приїжджати в Рим, Спільнота відкрила для них школу італійської мови та культури. Це чудова школа, безкоштовна, де заняття проходять у післяробочий час, і багато мігрантів знайшло там щось значно більше за уроки – друзів, сім’ю. 

Я теж раз в тиждень ходжу у цю школу. У моїй групі – люди зі всього світу (хоча найбільше – з України ггг). Вони всі дуже різні – різного віку, з різними вподобаннями і характерами, з різними досвідами. І вони теж зовсім не страшні 🙂 Серед них є мусульмани – і -обожевценеможливоповірити!!! – вони теж хороші, милі, нічим не страшні люди. І ще вони дуже щасливі, що є італійці, які їх поважають і приймають. І вони люблять Італію, а ще вони утворили великий рух всередині Sant’Egidio під назвою “Люди миру” – і цей рух багато робить для Риму.

Останній аргумент: коли ви приїжджаєте в іншу країну на відпочинок чи навчання, ви – загроза? Навіть якщо ви залишетеся там назавжди – ви вважатимете себе загрозою економіці і культурі???

Мені здається, що, коли говоримо про міграцію, завжди треба пам’ятати імена. Пам’ятати, що мігрант – це в першу чергу людина з іменем, з історією, досвідом, характером, сім’єю, талантом. Зрештою, що це людина, а не категорія. І тоді не просто не страшно – тоді ти радий зустрічі 🙂

 

Advertisements
Опубліковано у записник. Додати до закладок постійне посилання.

One Response to Чому ви боїтеся мігрантів?

  1. vrubli коментує:

    Описали аж надто мені близькі по духу тематики – я сама була емігранткою в Італії впродовж 6-ти років.
    Часто зустрічалась з негативним ставленням до мене, що прикро, але емігрантський досвід дозволив мені збагнути і наголошувати всі на зазначеній Вами істині: “це людина, а не категорія”. Бо перш за все ми люди, а всі поділи другорядні.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s